Gönderen Konu: Ev Yapımı İlaçlar Kitabı  (Okunma sayısı 2925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Mehmet Karahanoglu

 • Yönetici
 • Ağaç
 • *****
 • İleti: 367
 • Karma: +0/-0
 • Bilgi Paylaştıkça Güzeldir
  • Profili Görüntüle
  • yereltohum
  • E-Posta
Ev Yapımı İlaçlar Kitabı
« : 13 Kasım 2014, 04:50:11 »
Sevgili Börtü Böcek Dostları,

 

Birinci baskısı üç yıl önce yapılan “Börtü Böcek İçin Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar” isimli kitabım, toplumun değişik kesimlerinden bu yönde arayış içinde olan, sizlerin de aralarında olduğu kişiler tarafından büyük ilgi ile karşılanmıştır. Bu bakımdan hepinize teşekkür ediyorum. Aradan geçen süre içinde kitapta yer alan öneri ve reçeteler ev bahçelerinde, evlerde ve geniş üretim alanlarında sorun olan etmenler için başarıyla uygulanmıştır.

Bu dönemde karşılaşılan bitki koruma sorunları gerek üreticilerle bir araya geldiğim toplantılarda sözlü olarak, gerekse farklı zamanlarda yazılı olarak tarafıma iletilmiş ve çözümler üretilmiştir. Ayrıca kişisel gözlem ve incelemelerimde edindiğim yeni bilgilerin de eklenmesine gerek duyulmuştur. Bu bilgilerle birlikte önceki baskılarda verilenler de gözden geçirilerek genişletilen dördüncü baskı hazırlanmıştır.

Bu baskıda zararlı böceklerin sayısı yirmi ikiden otuza, avcı canlılarınki on beşten yirmi ikiye çıkarılmış, zararlıların yakalanmasında kullanılan tuzaklara sekiz tane yeni tuzak tipi eklenmiş, zararlıları uzaklaştıran bitkilerle ilgili yeni bir bölüme yer verilmiş, önerilen reçetelerin sayısı otuz üçten kırk ikiye çıkarılmış ve fotoğraf sayısı da iki katı oranında arttırılmıştır. Böylece, kitabın genişletilmiş dördüncü baskısı öncekilere göre önemli ölçüde zenginleştirilerek, tamamı kuşe kağıda basılıp, dikişli cilt yapılarak, 159 sayfadan 224 sayfaya çıkarılmış ve 23 TL fiyatla satışa sunulmuştur.

Konuyla ilgilenen ve börtü böceğe bütüncül bir bakış açısıyla bakmak isteyen dostlarınızla da bu iletiyi paylaşmanızı diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Dr. Füsun Tezcan

 

Kitabın satın alınabileceği adresler:

    bortu.bocek2011@gmail.com

    İzmir’de Yavuz, Yakın, Gama ve Palme Kitabevleri

    İstanbul’da Pandora Kitabevi ve Halka Sanat Galeri

    pandora.com.tr ve yakinyasam.com gibi internet siteleri.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2014, 05:25:12 Gönderen: HakanKarahanoglu »