Gönderen Konu: Hobi Bahçem  (Okunma sayısı 8362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guppy

• Ziyaretçi
Hobi Bahçem
« : 18 Nisan 2014, 17:56:52 »
Merhaba arkadaşlar ben Barış Er. İzmir Güzelbahçe'de yaşıyorum. Evimin bahçesinde kendi çapımda bir uğraşı içindeyim.

Geçen seneki sezon başım.

Buda bu seneki hazırlıklarım

Mini seram  ;D

Fideler çoğunlukla çıktı. Bu 1 hafta önceki halleri. Bana yakın olanlarla fazla fideleri 10 gün sonra olmak şartı ile paylaşabilirim. Çünkü ancak hazır olacaklar. Domates, biber, patlıcan, salatalık, marul, kabak dikildi. Börülce ve fasulye ise zamanı gelince dikilecek. Arşın ve karagöz börülce tohumumda mevcut.

Çevrimdışı Hakan Mehmet Karahanoglu

• Yönetici
  • Ağaç
  • Bilgi Paylaştıkça Güzeldir
    • Profili Görüntüle
    • yereltohum
    • E-Posta
Ynt: Hobi Bahçem
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2014, 18:48:13 »
Emeklerinize sağlık,,bol bereketli hormonsuz doğal ürünler,yalnız baba bu işi iyi biliyor gibi bakışlarından belli,,ufaklıkta maşallah şimdiden doğanın cazibesine kapılmış en azından bazı çocuklarımız gibi domatesin ağaçta yetişmediğini öğrenecek,yeni nesile sizlerden edindiği bilgileri aktaracak.bu güzel resimleri ve fidelerinizi facebook grubumuzda paylaşmanız dileğile,sağlıklı mutlu günler dilerim Barış bey

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2014, 10:11:51 »
Teşekkürler. Kayınpederim de bahçe yapıyor. Beraber paslaşıyoruz, yardımlaşıyoruz. Oğlumda sağ olsun arada yardım eder. Şimdi planlarımızda kışlık sera yapmak var. Organik sebzenin tadını unutmuşken bu bahçe işleri ile tekrar hatırladık. Üstümüze kata kata ilerliyoruz. Gelişmeler oldukça aktaracağım.

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2014, 11:40:40 »
Buda viyollerde ki fidelerin son durumları. Her şey güzel görünmesine rağmen kötü olan şu ki; bu viyollerde nerde ne var tamamen karıştırdım. Domates, biber ve patlıcanlar çeşit çeşit ve hangisi nedir tamamen karıştı. Not almadım, işaret koymadım. Hal böyle olunca bir parti daha viyollere diktim. Onlarda aynı hatayı yapmadım tabi. Hepsi çıkınca ne yapacağım bilemiyorum.  ;D

Bunlar geçen sene sırık çerilerden yere dökülüpte çıkanlar. Geçen yıl fide alıp dikmiştim. Acaba bu yerde çıkanlardan verim alabilir miyim? Semt pazarında ki köylü bir amcadan almıştım fideleri. Tabi köylü olması ve semt pazarında olması tam manasıyla içimi rahatlatmıyor. Bu arada düzenli şekilde olduklarına bakmayın. Çok fazla fide çıktı. Ben bunları seyrelttim. Damlamanın deliklerine göre olanları tek olarak bıraktım.

Bunlar yüzünden bahçenin büyük kısmını kullanamıyorum.

Çevrimdışı Yasin Mustafa Yılmaz

• Tohum
  • *
    • MSN Messenger - menimen14@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2014, 21:49:19 »
Maşallah herşey çok güzel görünüyor köpeklerinde maşallahı var :)
Forumda konu açmak ve yorum yapmak için kayıt olunuz.

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2014, 15:04:36 »
Temennileriniz için teşekkürler. Hazırlıklar hala devam ediyor. Biliyorum geç kaldım ama İzmir çok yağışlı ve pazara kadarda yağışlar devam edecekmiş. Bu arayı boş geçmemek için bahçeye hurdacıdan aldığım profillerden domates, börülce  ve salatalıklar için askı düzeni oluşturdum. Hurdacıdan 4x4 profilleri alıp aynı boyda kestirdim. Sonra siyah yağlı boya ile boyayıp yerlerine çaktım. Üstlerinden galvaniz telin geçeceği kadar delikler açtım. Telleri de eğreti şekilde çektim. Gerdiremiyorum çünkü toprak çok yumuşak. Salatalık, bamya, kabak ve mısır gibi bazı sebzeleri yerlerine diktim. Diğerlerini de dikmek için toprağın suyunun biraz çekilmesini bekleyeceğim. Fotoğrafları en kısa sürede paylaşırım.

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2014, 17:44:22 »
Hala yağmur ve ben hala bazı bitkileri toprağa göçüremedim. Ne zaman bitecek bu yağmur?  ???

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 06:39:59 »
Arkadaslar fazlalik biber, patlican ve domates fidelerimi hobicilerle hafta sonuna kadar iletisime gecilip alinmak kaydiyla paylasabilirim.

guppy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2014, 13:17:18 »
Konu kapatılırsa memnun olurum.